Mediator Sądowy Gorlice

MEDIACJA Sądowa i Pozasądowa

Profesjonalne mediacje w Twoim mieście

Strona główna » Lokalizacje » Mediator Sądowy Gorlice
  • Same Korzyści
  • Szybkość
  • Poufność
  • Dobrowolność

Nazywam się Bożena Walus pełnię funkcję mediatora sądowego, jestem wpisana na listę stałych mediatorów przy Sądzie Okręgowym. Ukończyłam specjalistyczne szkolenia w Krakowie i w Katowicach, prowadzone zgodnie z wymogami rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 18 maja 2001r. Moja droga rozwojowa zaprowadziła mnie do Źródła – do korzeni mojego Rodu i z tego Źródła czerpię Wiedzę i Mądrość Życiową..

Zadzwoń: 530 804 888

Napisz: mediatorbwalus@gmail.com

Mediator Bożena Walus

Mediator jako osoba konieczna do ustąpienia sporów w sprawach cywilnych

Mediator to osoba konieczna do ustąpienia kłótni w sprawach z zakresu prawa cywilnego. Zawód taki jest zawodem nowszym w polskich warunkach, lecz stwierdzić trzeba, że chwali się coraz większą atencją. Mediator usprawnia komunikację między stronami, pozwalając im opracować rozwiązania zadowalające dla obu osób. Każdy mediator sądowy Gorlice musi utrzymać neutralność. Mediatorem w toku spraw z zasięgu prawa cywilnego może być osoba, jaka posiada całkowitą zdolność do czynności prawnych i skorzysta maksymalnie z praw publicznych. Listy wszystkich mediatorów opublikowane są zawsze na stronach online sądów a także osoby zainteresowane mają szansę się z nimi zaznajomić w filiach sądów. Do sprawdzenia pozostają też wykazy na portalach ww ośrodków szkolących w mediacjach. W sprawach cywilnych opłaty mediacji pokrywają całościowo strony sporu. W sprawach karnych oraz w sprawach osób niepełnoletnich koszty mediacji pokrywa natomiast Skarb Państwa. Charakterystyka zawodu mediatorów Osoba zatrudniona jako mediator Gorlice ma obowiązek posłuchać argumentów dwóch stron konfliktu traktowanego jako przedmiot sprawy cywilnej. Nie bez znaczenia jest to, aby mediator dążył do wspólnego opracowania ugody. Ugoda, która jest zawarta w towarzystwie mediatora wykazuje równoznaczną moc z zakresu prawa jak ugoda, która jest zawierana przed sądami. Mediator musi trzymać się dokładnie wyznaczonych ustaleń w rozstrzyganiu sporów i nie powinien w najmniejszy nawet sposób angażować się w sprawę. Osoby, jakie mają zamiar funkcjonować jako specjaliści z zakresu mediacji muszą mieć wykształcenie wyższe.


Zwykle są to osoby, jakie skończyły prawo, lecz nie jest to wymóg. Najczęściej mediacje Gorlice przeprowadzają specjaliści psychologii, bądź socjologii. Ważne jest to, aby każdy mediator posiadał stuprocentową zdolność do wykonywania czynności prawnych a także korzystał z praw publicznych. Jeśli chodzi o cechy osobowości to u osób wykonujących zawód mediatora pożądane są: opanowanie, obiektywizm, neutralność. Osoby te muszą wzorowo orientować się w zasadach komunikacji społecznej. Zwłaszcza, że zwykle mediacje dotyczą spraw z zakresu prawa rodzinnego. Są to mediacje rozwodowe, bądź apropo ustalenia prawnej dla dzieci. To strefa newralgiczna i właśnie z tego względu mediator poza wykształceniem powinien też wykazywać użyteczne w tej profesji przymioty osobowości. W Polsce zawód mediatora staje się o wiele w większym stopniu doceniany, dlatego sporo osób decyduje się na to, aby kształcić się dokładnie w takim zakresie. Mediacje traktowane są jako wzorzec prowadzeni spraw traktowany jako bardziej przystępny aniżeli inne. Opis profesji mediatora mocno wskazuje, że jest to dziedzina dla ekspertów o wyjątkowych predyspozycjach. Przez wzgląd na to, przed przyłączeniem do nabycia wykształcenia należy to przemyśleć.

Inne obsługiwane lokalizacje:

Szybki kontakt: