Mediator Sądowy Dąbrowa Tarnowska

MEDIACJA Sądowa i Pozasądowa

Profesjonalne mediacje w Twoim mieście

Strona główna » Lokalizacje » Mediator Sądowy Dąbrowa Tarnowska
  • Same Korzyści
  • Szybkość
  • Poufność
  • Dobrowolność

Nazywam się Bożena Walus pełnię funkcję mediatora sądowego, jestem wpisana na listę stałych mediatorów przy Sądzie Okręgowym. Ukończyłam specjalistyczne szkolenia w Krakowie i w Katowicach, prowadzone zgodnie z wymogami rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 18 maja 2001r. Moja droga rozwojowa zaprowadziła mnie do Źródła – do korzeni mojego Rodu i z tego Źródła czerpię Wiedzę i Mądrość Życiową.

Zadzwoń: 530 804 888

Napisz: mediatorbwalus@gmail.com

Mediator Bożena Walus

Mediator jako osoba konieczna do załagodzenia kłótni w sprawach z zakresu prawa cywilnego

Mediator to osoba niezbędna do ustąpienia kłótni w sprawach z zakresu prawa cywilnego. Zawód ten jest zawodem nowszym w Polsce, aczkolwiek przyznać należy, że cieszy się coraz większą uwagą. Mediator ułatwia komunikowanie się między stronami, pomagając im wypracowywać rozwiązanie satysfakcjonujące dla obu osób. Każdy mediator sądowy Dąbrowa Tarnowska powinien utrzymać neutralność. Mediatorem w toku spraw z dziedziny prawa cywilnego może być osoba, która ma całkowitą zdolność do czynności prawnych i skorzysta w 100% z praw publicznych. Katalogi wszystkich mediatorów zamieszczone są za każdym razem na witrynach internetowych sądów oraz osoby zainteresowane mają szansę się z nimi zaznajomić w budynkach sądów. Do sprawdzenia są też wyszczególnienia na portalach internetowych ośrodków mediacyjnych. W sprawach cywilnych koszty mediacji ponoszą całościowo interesanci. W sprawach karnych a także w sprawach osób nieletnich koszty mediacji ponosi z kolei Skarb Państwa. Specyfika profesji mediatorów Osoba pracująca jako mediator Dąbrowa Tarnowska ma obowiązek posłuchać racji obu stron sporu traktowanego jako powód sprawy cywilnej. Ważne jest to, żeby mediator podążał do wspólnego wypracowania zgody. Zgoda, jaka jest zawierana w towarzystwie mediatora posiada równoznaczną rangę prawną jak ugoda, jaka jest zawierana przed sądem. Mediator zobowiązany jest trzymać się rygorystycznie wyznaczonych zasad w rozwiązywaniu sporów i nie może w najmniejszy nawet sposób angażować się w sprawę. Osoby, które mają zamiar funkcjonować jako mediatorzy powinny mieć ukończoną szkołę wyższą.


Z reguły są to osoby, które ukończyły prawo, natomiast nie jest to wymóg. Najczęściej mediacje Dąbrowa Tarnowska przeprowadzają absolwenci psychologii, bądź socjologii. Ważne jest to, aby każdy mediator posiadał pełną zdolność do wykonywania czynności prawnych oraz korzystał z praw publicznych. Jeśli chodzi o cechy osobowościowe to u mediatorów nie bez znaczenia pozostają: zrównoważenie, brak uprzedzeń, neutralność. Osoby te muszą wzorowo orientować się w regułach komunikacji społecznej. Tym bardziej, że najczęściej mediacje dotyczą kwestii z obszaru prawa rodzinnego. Są to mediacje rozwodowe, bądź apropo ustalenia opieki nad dziećmi. To dziedzina delikatna i dokładnie z tego względu mediator poza wykształceniem musi też posiadać użyteczne w takiej branży przymioty osobowości. W Polsce zawód mediatora jest o wiele w większym stopniu doceniany, a więc wiele osób decyduje się na to, by dokształcać się dokładnie w tym obszarze. Mediacje traktowane są jako wzorzec prowadzeni spraw traktowany jako bardziej dostępny aniżeli inne. Charakterystyka profesji mediatora jednoznacznie pokazuje, że jest to dziedzina dla ekspertów o szczególnych predyspozycjach. Dlatego, przed przystąpieniem do nabycia wykształcenia trzeba to przemyśleć.

Inne obsługiwane lokalizacje:

Szybki kontakt: