Mediator Sądowy Katowice

MEDIACJA Sądowa i Pozasądowa

Profesjonalne mediacje w Twoim mieście

Strona główna » Lokalizacje » Mediator Sądowy Katowice
  • Same Korzyści
  • Szybkość
  • Poufność
  • Dobrowolność

Nazywam się Bożena Walus pełnię funkcję mediatora sądowego, jestem wpisana na listę stałych mediatorów przy Sądzie Okręgowym. Ukończyłam specjalistyczne szkolenia w Krakowie i w Katowicach, prowadzone zgodnie z wymogami rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 18 maja 2001r. Moja droga rozwojowa zaprowadziła mnie do Źródła – do korzeni mojego Rodu i z tego Źródła czerpię Wiedzę i Mądrość Życiową.

Zadzwoń: 530 804 888

Napisz: mediatorbwalus@gmail.com

Mediator Bożena Walus

Mediator to osoba najważniejsza do załagodzenia kłótni w sprawach z zakresu prawa cywilnego. Zawód ten jest zawodem nowszym w Polsce, natomiast przyznać należy, że chwali się znacznie większą uwagą. Mediator usprawnia komunikowanie się między stronami, pozwalając im opracować rozwiązania zadowalające dla dwóch stron. Każdy mediator sądowy Katowice powinien zachować bezstronność. Mediatorem w toku spraw z zasięgu prawa cywilnego może być osoba, która ma pełną zdolność do czynności prawnych a także korzysta całkowicie z praw publicznych. Wykazy wszystkich mediatorów zamieszczone są każdorazowo na stronach www sądów a także osoby zainteresowane mogą się z nimi zaznajomić w budynkach sądów. Do sprawdzenia pozostają także wykazy na stronach internetowych ośrodków szkolących w mediacjach. W sprawach z zakresu prawa cywilnego opłaty mediacji pokrywają całościowo strony sporu. W sprawach z zakresu prawa karnego a także w sprawach osób małoletnich koszty mediacji ponosi natomiast Skarb Państwa. 

Osoba wykonująca obowiązki zawodowe jako mediator Katowice ma obowiązek wysłuchać racji dwóch stron konfliktu pojmowanego jako przedmiot sprawy cywilnej. Istotne jest to, żeby mediator podążał do wspólnego opracowania ugody. Zgoda, która jest zawarta w towarzystwie mediatora wykazuje równoznaczną moc z zakresu prawa jak ugoda, która jest zawarta przed sądami. Mediator powinien pilnować dokładnie wytyczonych zasad w rozwiązywaniu sporów i nie powinien w najmniejszy nawet sposób angażować się w sprawę. Osoby, jakie mają zamiar pracować jako specjaliści z zakresu mediacji powinny mieć wykształcenie wyższe. Zwykle są to osoby, jakie skończyły prawo, aczkolwiek nie jest to wymagane. Najczęściej mediacje Katowice przeprowadzają specjaliści po ukończonych studiach psychologicznych, bądź studiów socjologicznych. Nie bez znaczenia jest to, by każdy mediator posiadał stuprocentową zdolność do wykonywania czynności prawnych a także korzystał z praw publicznych. Jeśli chodzi o cechy osobowości to u osób wykonujących zawód mediatora pożądane pozostają: zrównoważenie, etyczność, bezstronność. Osoby te muszą bardzo dobrze orientować się w zasadach komunikacji społecznej. Szczególnie, że najczęściej mediacje dotykają przypadków z zakresu prawa rodzinnego. Są to mediacje rozwodowe, bądź a propo ustalenia pieczy nad dziećmi. To sfera subtelna i właśnie dlatego mediator poza wykształceniem powinien również wykazywać konieczne w takiej profesji cechy osobowościowe. Na terenie Polski zawód mediatora jest znacznie bardziej popularny, dlatego wiele osób decyduje się na to, żeby dokształcać się dokładnie w tym zakresie. Mediacje pojmowane są jako model poprowadzenia spraw uchodzący za bardziej dostępny niż inne. Opis zawodu mediatora mocno pokazuje, że jest to praca dla ekspertów o wyjątkowych umiejętnościach. Dlatego, przed przystąpieniem do nabycia kwalifikacji należy się zastanowić.

Inne obsługiwane lokalizacje:

Szybki kontakt: