Mediator Sądowy Jastrzębie Zdrój

MEDIACJA Sądowa i Pozasądowa

Profesjonalne mediacje w Twoim mieście

Strona główna » Lokalizacje » Mediator Sądowy Jastrzębie Zdrój
  • Same Korzyści
  • Szybkość
  • Poufność
  • Dobrowolność

Nazywam się Bożena Walus pełnię funkcję mediatora sądowego, jestem wpisana na listę stałych mediatorów przy Sądzie Okręgowym. Ukończyłam specjalistyczne szkolenia w Krakowie i w Katowicach, prowadzone zgodnie z wymogami rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 18 maja 2001r. Moja droga rozwojowa zaprowadziła mnie do Źródła – do korzeni mojego Rodu i z tego Źródła czerpię Wiedzę i Mądrość Życiową.

Zadzwoń: 530 804 888

Napisz: mediatorbwalus@gmail.com

Mediator Bożena Walus

Mediator to osoba konieczna do załagodzenia kłótni w sprawach cywilnych. Zawód taki jest zawodem nowszym w Polsce, natomiast stwierdzić trzeba, że cieszy się znacznie większą uwagą. Mediator usprawnia komunikację między stronami, pomagając im wypracowywać wyjście satysfakcjonujące dla dwóch osób. Każdy mediator sądowy Jastrzębie Zdrój musi utrzymać bezstronność. Mediatorem w toku spraw z obszaru prawa cywilnego może być osoba, która posiada całkowitą zdolność do czynności prawnych i korzysta całkowicie z praw publicznych. Listy wszystkich mediatorów opublikowane są zawsze na stronach online sądów oraz osoby zainteresowane mają okazję się z nimi zapoznać w budynkach sądów. Do sprawdzenia są również wyszczególnienia na portalach ww ośrodków mediacyjnych. W sprawach cywilnych koszty mediacji pokrywają całościowo interesanci. W sprawach karnych i w sprawach osób niepełnoletnich koszty mediacji pokrywa natomiast Skarb Państwa.
Osoba zatrudniona jako mediator Jastrzębie Zdrój ma obowiązek słuchać argumentów dwóch stron konfliktu traktowanego jako przedmiot sprawy cywilnej. Ważne pozostaje to, aby mediator dążył do wspólnego wypracowania ugody. Ugoda, która jest zawarta w obecności mediatora wykazuje taką samą rangę prawną jak ugoda, która jest zawarta przed sądem. Mediator powinien trzymać się dokładnie wytyczonych zasad w rozstrzyganiu sporów i nie może w minimalny nawet sposób angażować się w sprawę. Osoby, jakie planują pracować jako mediatorzy muszą mieć wykształcenie wyższe. Z reguły są to osoby, jakie ukończyły prawo, aczkolwiek nie jest to wymóg. Najczęściej mediacje Jastrzębie Zdrój przeprowadzają absolwenci po ukończonych studiach psychologicznych, bądź studiów socjologicznych. Ważne pozostaje to, żeby każdy mediator posiadał pełną zdolność do wykonywania czynności prawnych oraz korzystał z praw publicznych. Jeśli chodzi o cechy charakteru to u mediatorów pożądane są: cierpliwość, etyczność, bezstronność. Osoby te muszą doskonale zorientować się w zasadach komunikacji interpersonalnej. Tym bardziej, że najczęściej mediacje dotyczą spraw z obszaru prawa rodzinnego. Są to mediacje rozwodowe, bądź odnośnie ustalenia opieki nad dziećmi. To strefa subtelna i właśnie z tego powodu mediator poza wykształceniem powinien też posiadać użyteczne w tej profesji przymioty osobowości. W Polsce zawód mediatora jest znacznie bardziej popularny, a więc sporo osób decyduje się na to, aby dokształcać się dokładnie w tym obszarze. Mediacje traktowane są jako typ prowadzeni spraw uchodzący za w większej mierze dostępny niż pozostałe. Opis zawodu mediatorów jednoznacznie pokazuje, że jest to dziedzina dla specjalistów o wyjątkowych umiejętnościach. Dlatego, przed przyłączeniem do nabycia wykształcenia należy to przemyśleć.

Inne obsługiwane lokalizacje:

Szybki kontakt: