Mediator Sądowy Bochnia

MEDIACJA Sądowa i Pozasądowa

Profesjonalne mediacje w Twoim mieście

Strona główna » Lokalizacje » Mediator Sądowy Bochnia
  • Same Korzyści
  • Szybkość
  • Poufność
  • Dobrowolność

Nazywam się Bożena Walus pełnię funkcję mediatora sądowego, jestem wpisana na listę stałych mediatorów przy Sądzie Okręgowym. Ukończyłam specjalistyczne szkolenia w Krakowie i w Katowicach, prowadzone zgodnie z wymogami rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 18 maja 2001r. Moja droga rozwojowa zaprowadziła mnie do Źródła – do korzeni mojego Rodu i z tego Źródła czerpię Wiedzę i Mądrość Życiową.

Zadzwoń: 530 804 888

Napisz: mediatorbwalus@gmail.com

Mediator Bożena Walus

Mediator jako osoba niezbędna do załagodzenia kłótni w sprawach z zakresu prawa cywilnego

Mediator to osoba niezbędna do ustąpienia sporów w sprawach cywilnych. Zawód ten jest zawodem nowym w Polsce, aczkolwiek stwierdzić trzeba, że cieszy się znacznie większą uwagą. Mediator usprawnia komunikowanie się pomiędzy stronami, pozwalając im wypracować wyjście satysfakcjonujące dla obu stron. Każdy mediator sądowy Bochnia zobowiązany jest utrzymać neutralność. Mediatorem w sprawach z dziedziny prawa cywilnego ma szansę być osoba, jaka posiada pełną zdolność do czynności prawnych oraz zrobi użytek w 100% z praw publicznych. Wykazy wszystkich mediatorów opublikowane są zawsze na stronach www sądów oraz osoby zainteresowane mają szansę się z nimi zaznajomić w filiach sądów. Do sprawdzenia pozostają również wyszczególnienia na stronach ww ośrodków mediacyjnych. W sprawach z zakresu prawa cywilnego opłaty mediacji ponoszą całościowo strony sporu. W sprawach karnych i w sprawach osób nieletnich ceny mediacji pokrywa z kolei Skarb Państwa. Opis profesji mediatorów Osoba zatrudniona jako mediator Bochnia ma za zadanie słuchać argumentów obu stron sporu traktowanego jako powód sprawy cywilnej. Nie bez znaczenia pozostaje to, by mediator podążał do wzajemnego wypracowania ugody. Ugoda, która jest zawarta w obecności mediatora ma równoznaczną rangę prawną jak ugoda, jaka jest zawierana przed sądem. Mediator musi trzymać się dokładnie wytyczonych ustaleń w rozwiązywaniu konfliktów i nie powinien w minimalny nawet sposób angażować się w sprawę. Osoby, jakie planują funkcjonować jako specjaliści z zakresu mediacji powinny mieć wykształcenie wyższe.


Zwykle są to osoby, jakie skończyły prawo, aczkolwiek nie jest to wymagane. Bardzo często mediacje Bochnia przeprowadzają magistrzy po ukończonych studiach psychologicznych, bądź socjologii. Ważne jest to, aby każdy mediator miał pełną zdolność do wykonywania czynności prawnych a także robił użytek z praw publicznych. Jeżeli chodzi o cechy osobowości to u mediatorów pożądane pozostają: zrównoważenie, obiektywizm, bezstronność. Osoby te muszą bardzo dobrze orientować się w zasadach komunikacji interpersonalnej. Zwłaszcza, że najczęściej mediacje dotyczą przypadków z obszaru prawa rodzinnego. Są to mediacje dotyczące rozwodu, bądź apropo ustalenia prawnej dla dzieci. To sfera subtelna i właśnie z tego powodu mediator poza wykształceniem powinien też posiadać konieczne w takiej branży przymioty osobowości. W Polsce zawód mediatora staje się o wiele bardziej popularny, a więc wiele osób decyduje się na to, żeby dokształcać się właśnie w takim zakresie. Mediacje traktowane są jako model poprowadzenia spraw traktowany jako w większej mierze przystępny niż pozostałe. Specyfika profesji mediatorów wyraźnie wskazuje, że jest to dziedzina dla specjalistów o szczególnych umiejętnościach. Dlatego, przed przystąpieniem do nabycia kwalifikacji trzeba się zastanowić.

Inne obsługiwane lokalizacje:

Szybki kontakt: